BDSM – jak zacząć? 7 praktycznych porad dla początkujących! Idealny sposób na satysfakcjonujący stosunek.

bdsm-jak-zaczac

Czym jest BDSM?


BDSM czyli formia erotyczna w której istotą nie jest bezpośredni kontakt ciała z ciałem czy penetracja natomiast kontrola, uległość i dominacja. BDSM to forma erotyczna której nazwa wywodzi się czy też zawiera w sobie skrót kilku określeń kluczowych dla tej formy B czyli z angl „bondage” – wiązanie, domination, submission, czyli uległość, sadyzm i masochizm. W ramach tych form partnerzy bawią się tym co mają najcenniejszego – mianowicie oddawanie i odbieraniem kontroli w czasie zabawy z partnerem ale też sprawieniem oraz przyjmowanie bólu.  Główną rolę odgrywa też wiązanie czy krępowanie.

Skąd popularność BDSM?


W ostatnim okresie zauważyć można gwałtowny przyrost praktyk BDSM. Stało się tak ze względu na popularność słynnej serii o Christianie Greyu, czyli głównego bohatera „50 twarzy Greya” a następnie „Ciemniejszej strony Greya”. Kolejne osoby próbują doświadczać nieznanych wcześniej praktyk. Należy pamiętać jednak o kilku podstawowych aspektach bezpiecznej oraz sprawiającej satysfakcji zabawy, o czym poniżej.

bdsm-jak-zaczac

Gadżety BDSM


Osoby bawiące się w BDSM wiedzą jak ważne w stosunku są dobrej jakości gadżety. Muszą spełniać w zasadzie 2 dwa kluczowe warunki – po pierwsze muszą być bezpieczne w użyciu, bezpieczne dla ciała a po drugie muszą być wytrzymałe. Oba te warunki spełnia naturalna. Skóra naturalna skóra jest materiałem oddychającym, przepuszczający powietrze, wilgoć nie pozostaje na skórze i nie ma możliwości gromadzenia się grzybów czy innych drobnoustrojów. Jest dość łatwa w pielęgnacji a pielęgnowana może wytrzymać wiele, wiele lat i przez to wiele lat wyglądać naprawdę pięknie.

Na rynku jest bardzo wielu dostawców gadżetów którzy informują, że mają w swojej ofercie gadżety skórzane podczas kiedy one wcale takie nie są, to nie znaczy skóra nie jest użyta do ich produkcji. Natomiast nie jest to skóra naturalna. Są to raczej takie kompozyty – sieczka skórzana, połączona ze sobą materiałem. Sztuczne materiały łatwiej produkować się na skalę przemysłową w dużych ilościach, realizować je z masowej produkcji a tym samym robić te gadżety po prostu w fabryce naturalnej skóry. Wymaga trochę innego podejścia, potrzebny jest zakład który świetnie zna się na skórze oraz taki, który świetnie zna się na traktowaniu skóry. Rozmiękczenie skóry to proces długotrwały i pracochłonny powodujący tez to, że gadżety skórzane też są kosztowne. Jednak koszt ten przekłada się na jakość i gadżety skórzane można używać przez wiele lat a one bedą wyglądać po prostu ładnie. Będą one się prezentowały dokładnie tak samo jak się prezentowały kiedy je kupiliśmy na początku.

bdsm-gadzety
bdsm-jak-zaczac

Dla kogo jest BDSM?


Odpowiedź jest prosta – dla każdego! Nie wierzysz? Być może wydaje Ci się, że jest to nieco dziwne, perwersyjne…ale przecież o to chodzi! Nie zdajesz sobie sprawy ile procent par próbowało takich zabaw, według badań EMCS to aż 35%. Jednak to tylko procent, który się przyznał, jestem pewien, że realny procent jest dużo wyższy. Nie powinniśmy krępować się mówić o seksie i swoich fantazjach. To zupełnie normalne! Jeśli tylko uważasz, że BDSM to coś co mogłoby Cię kręcić – spróbuj! Co ciekawe zabawy BDSM są również praktykowane przez pary w popularnej aplikacji Snapchat.

bdsm-jak-zaczac

Jak zacząć z BDSM?


Pierwsze pytanie! Należy zacząć od podstaw a mianowicie pytania – „z kim?”.
Jeśli jesteś osobą w związku sprawa jest prosta, jeśli natomiast nie masz takowej to sprawa jest nieco utrudniona. Na pocieszenie powiem jednak, że są panie(jak i panowie) świadczący takowe usługi więc jeśli nie jesteś przeciwny przyjemności za pieniądze to droga wolna 😉

Po drugie – zacznij od przemyślenia tego co potencjalnie Cie kręci, podstawowe formy BDSM to:

  • Bondage – niewolnictwo. To forma związywania, krępowania i bycia niewolnikiem, w pełni oddanym partnerowi,
  • Dominacja/uległość – to częściowa lub całościowa kontrola nad partnerem. Czyli na przykład obieranie formy zwierzęcia, na przykład psa,
  • Sadomasochizm – połączenie słów sadyzm oraz masochizm. Na przykład bicie czy „bondage” więc odcinanie oddechu, 
  • Zadawanie bólu – na przykład szczypanie. 

Po trzecie – omówienie fantazji i zainteresowań. Powinniśmy ustalić „scenariusz”, czyli aspekty które interesują obie strony. Powinieneś również ustalić swoje hasło stop. Ustalcie granice twarde(coś co absolutnie nie wchodzi w grę) oraz miękkie(takie, gdzie należy robić to z wyczuciem).

Czym jest hasło stop? Jest to wcześniej ustalone słowo, które zgodnie z nazewnictwem zatrzymuje zabawę w momencie kiedy ból jest zbyt mocny lub zbyt źle się czujemy, czyli podczas aktu seksualnego jeżeli którekolwiek z was poczuje się niekomfortowo coś będzie nie tak – wypowiada się słowo którego normalnie nie użyli byście podczas seksu, na przykład pietruszka. Natomiast jeżeli wasz partner albo Ty masz zasłonięte usta to wtedy musicie wymyślić coś w stylu jakiegoś gestu dotyku, na przykład mrugnięcie czy cokolwiek w tym stylu, żeby powiedzieć „okej stop, to są moje granicę. Tu chce się zatrzymać podczas zabawy”.

Po czwarte – zaopatrz się w niezbędne gadżety. I nie koniecznie chodzi tutaj o drogie, wyszukane przedmioty, na początek wystarczą podstawowe przedmioty wyposażenia domowego, podam Ci kilka przykładów: 

  • Linki – w każdym mieszkaniu znajdziemy dużą ilość takowych przedmiotów, jednak najbardziej nada się jednak taśma,
  • lód – a dokładniej jego kostki. Idealny sposób na udaną zabawę,
  • szczypczyki na sutki zastąpić mogą zwykłe klamerki. Tak! Pamiętajmy jednak, żeby uprzednio sprawdzić ich siłę zacisku. 

Po piąte – stwórz atmosferę. Zasłoń okna, zgaś światło, zapal świeczki…najlepiej zapachowe! Następnie zacznijcie od gry wstępnej, delikatnie. Nie musimy być od razu brutalni. Zacząć zabawę BDSM możemy od na przykład fetyszu stóp czy jakiegokolwiek innego.

bdsm-jak-zaczac

BDSM a jakość życia seksualnego.


Osoby praktykujące BDSM  od dawna twierdziły że praktykowanie tego wpływa bardzo pozytywnie na ich relacje, na ich związki i że ogólnie są bardzo zadowoleni ze swojego życia. Nie tylko seksualnego. Dopiero niedawne badania psychologiczne potwierdziły, że osoby które praktykują BDSM w jakimkolwiek nasileniu mają lepsze zdrowie psychiczne, lepiej radzą sobie ze stresem i  bardziej cieszą się z życia ale też przede wszystkim bardziej cieszą sięz relacji w której są niż osoby które uprawiają tylko i wyłącznie ten tak zwany waniliowy seks. Nawet jeśli nie tylko praktycy ale też badacze twierdzą że BDSM jest w porządku to bardzo wiele osób może obawiać się, że BDSM jest chaotyczne, jest poza jakąkolwiek kontrolą. Jest po prostu najzwyczajniej w świecie przemocą i się tego obawiają, boją się tego że zostaną skrzywdzone czy że będzie je bolało i  będą cierpieć. Wcale im się tak naprawdę nie dziwię bo trzeba wejść w kulturę BDSM, żeby zrozumieć że wcale tak nie jest.

ZASADY GRY


Osoby, które praktykują BDSM regularnie używają czegoś takiego jak tej save, sean sensual czyli bezpieczny, zdrowy i za obopólną zgodą.
To doskonale opisuje  w jaki sposób powinna wyglądać zabawa w łóżku. Bezpieczny oznacza, że uczestnicy aktu  BDSM podejmują wszelkie możliwe kroki aby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko, co oznacza to przede wszystkim zabezpieczenie, dalej natomiast między innymi jeśli chcecie używać jakiś zabawek, typu lin do wiązania, taśmy czy czegokolwiek musicie dokładnie znać jej zastosowanie i to w jaki sposób posługiwać się nimi bezpiecznie, żeby zminimalizować do zera w lęk dyskomfort i jakiekolwiek zagrożenia dla drugiej strony ale też dla was. Zdrowy natomiast oznacza, że jesteśmy w stanie oddzielić fantazje od rzeczywistości także oznacza że aktu BDSM nie podejmujemy się pod wpływem alkoholu czy używek. 
Musimy wiedzieć również o jednym, naprawdę istotnym aspekcie. Nie można zapominać o satysfakcji naszego partnera  – kontrolować się z wykonywanymi praktykami i nie przekraczać bezpiecznych, wcześniej ustalonych granic.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *